Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej?

Sprzątanie pomieszczeń często kojarzy się z uciążliwym obowiązkiem. Wymaga czasu, precyzji i systematycznych czynności. Porządek oraz estetyka obiektów wpływają na lepsze samopoczucie, ale również na efektywność pracy pracowników. Jak zatem skupić się na swoich zadaniach, a zarazem cieszyć się z uporządkowanej i czystej przestrzeni? Z pomocą przychodzi profesjonalna firma sprzątająca. Dlaczego warto korzystać z jej usług? Czy jest w stanie zadbać o każdą przestrzeń? Ile kosztują usługi sprzątania? Odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym artykule.

Czy sprzątanie powinno odbywać się we własnym zakresie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Taką decyzję podejmuje właściciel firmy lub manager, niezależnie od typu prowadzenia działalności. Tylko oni są w stanie stwierdzić czy podołają zadaniu, czy też przekażą obowiązki profesjonalistom. Sprzątanie we własnym zakresie często pozornie mylone jest z tańszym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż wpływ na cenę mają czynniki takie jak:

  • Logistyka prac – często nie wiemy jak zabrać się za zlikwidowanie problemu oraz nie mamy pomysłu na stworzenie harmonogramu prac. W konsekwencji prowadzi to do utraty czasu, który można poświecić na ważniejsze zadania. Firma sprzątająca przed przystąpieniem do zadań ustala plan, w którym określa czynności oraz czas wykonania.
  • Znajomość środków chemicznych oraz kontrola ich zużycia – zmagamy się z wyborem odpowiedniego preparatu nie bazując na składnikach, przez co możemy pogorszyć stan wyposażenia. Natomiast profesjonaliści dokładnie wiedzą jakich środków użyć oraz w jakich sytuacjach. Uczestniczą w szkoleniach ciągle podnosząc wiedzę.
  • Redukcja kosztów – zatrudniamy pracownika i w rezultacie ponosimy koszty takie jak: składki ZUS, szkolenia BHP, zastępstwa na czas urlopu, zachorowania, zakup nieprofesjonalnej chemii bądź urządzeń. Firma świadcząca usługi sprzątania przejmuje wszystkie obowiązki, a my nie musimy martwić się o zatrudnienie dodatkowych osób czy o kontrolowanie środków czystości.

Co zyskamy decydując się na usługi firmy sprzątającej?

Firma sprzątająca powinna wyróżniać się elastycznością współpracy, opierać się na warunkach przedstawionych w umowie oraz zatrudniać zaangażowane i zaufane osoby. Dzięki temu mamy pewność, że jest w stanie znaleźć odpowiedni dla nas termin oraz uczciwie wypełnić swoje obowiązki. Każdy klient ma inne potrzeby oraz wymagania, a preferencje są różne. Niektórzy oczekują doraźnej pomocy w sprzątaniu, a inni regularności. Świadczenie usług sprzątania odbywa się nie tylko w domu czy małym biurze. Kompleksowość prac oznacza również porządki w ogromnych obiektach handlowych, halach czy magazynach. To całokształt wymagań, jaki rzetelna firma sprzątająca musi spełnić. Zdarzają się sytuacje, że lokal wymaga sprzątania poza godzinami pracy działalności. W takich sytuacjach bardzo ważne jest bezpieczeństwo mienia, toteż wiarygodne firmy sprzątające posiadają ubezpieczenie OC.

Profesjonalna firma sprzątająca posiada zaufanych dostawców środków chemicznych. Zaopatruje się w najlepszej jakości produkty, które służą skuteczności, wydajności oraz dbają o ekologię. Doświadczenie i kwalifikacje pracowników przyczyniają się do realizacji najtrudniejszych zleceń, gdyż wiedzą jakich środków użyć oraz w jaki sposób je wykorzystać.

Urządzenia wykorzystywane przez firmy sprzątające

Aby nazwać firmę profesjonalną, musi ona bowiem spełniać wymagania co do wykorzystywanych urządzeń oraz maszyn, które są w stanie czyścić znacznie lepiej powierzchnie od domowych rozwiązań, takich jak mop bądź odkurzacz. Bardzo znane i efektywne w czyszczeniu są maszyny szorująco-zbierające, polerujące, używające wody pod wysokim ciśnieniem, urządzenia parowe, odkurzacze o wysokiej mocy oraz zamiatarki. Dzięki tak profesjonalnym sprzętom firma sprzątająca może śmiało wykonywać każdą usługę sprzątania z gwarancją nieskazitelnej czystości.

Ile kosztują profesjonalne usługi sprzątania?

Wszystko zależy od rodzaju obiektu, charakteru prac, regularności, czasu realizacji czy metrażu. Im mniejsza przestrzeń do sprzątania, tym tańszy będzie koszt. Sytuacja się zmienia w przypadku małej powierzchni lecz bardzo wymagającej. Każde miejsce jest inne, wymaga użycia innych środków chemicznych czy urządzeń. Bazą, na podstawie której tworzy się zarys prac, jest wizja lokalna. Dzięki niej można stwierdzić jakie prace są wymagane i jaki przeznaczyć na nie czas.

Wynajęcie firmy sprzątającej niesie za sobą wiele korzyści, chociażby redukcję kosztów, oszczędność czasu czy absolutną czystość. Kiedy my zajmujemy się czynnościami dodatkowymi, ale koniecznymi w Twojej firmie, Ty możesz ją rozwijać, udoskonalać strategię i przede wszystkim skupiać się na najważniejszych celach!